Klasyfikacja generalna po 4 biegach

Za nami pierwsze 4 biegi zaliczane do cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Sklasyfikowano już łącznie ponad 9700 osób, z czego 38 osób pokonało wszystkie 4 półmaratony. Zapraszamy do zapoznania się z klasyfikacją generalną. Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym w Grand Prix należy pokonać minimum 7 z 14 biegów. Natomiast, aby zdobyć Koronę Grand Prix należy ukończyć minimum 10 biegów, co oznacza, że jeszcze nie jest za późno, aby dołączyć do tegorocznej rywalizacji. Już 18 maja odbędzie się kolejny bieg – XI edycja Biegu Lwa.

ZAPISY NA BIEGI

Zapraszamy Państwa do zapisywania się na kolejne zawody:

Półmaraton Koło – zapisy

Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego (Mogilno/Trzemeszno) – zapisy
Bieg Lwa (Tarnowo Podgórne) – zapisy

Szamotuły Samsung Półmaraton – zapisy

Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” – zapisy

Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Helena” – zapisy

Bieg Jagiełły Tip-Topol Półmaraton Pobiedziska – zapisy

Półmaraton Signify Piła – strona biegu

Bieg Lechitów – zapisy

Ogólnopolski Bieg Zbąskich – zapisy

Półmaraton Wągrowiec-Skoki – strona biegu

Międzynarodowy Kościan Półmaraton – strona biegu

GRAND PRIX 2024

Szanowni Państwo, jak zostaliście już poinformowani, w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert wyłoniono nowego operatora dla zadania Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie w 2024 roku. W 2024 roku operatorem będzie Stowarzyszenie Poco Loco Adventure.

Przekazanie strony internetowej oraz cesja domeny opóźniły się z przyczyn formalnych, a ostatniecznie dokonały się 10 marca. Po kilku dniach możemy już zaprosić Państwa na zaktualizowaną pod rok 2024 stronę internetową, gdzie w „Wykazie biegów” znajdziecie Państwo linki do wszystkich aktualnie trwających zawodów.

Skład cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie w 2024 roku pozostaje bez zmian – wszystkie 14 biegów potwierdziło swój udział.

Do usłyszenia wkrótce!

GRAND PRIX 2024 – DECYZJA

Szanowni Państwo, informujemy, iż decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 8.02.2024r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert (Uchwała nr 7894/2024) zadanie Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie w 2024 roku będzie realizowane przez nowego operatora. Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA” pragnie podziękować za wspólne XII edycji cyklu. Wszystkim Państwu życzymy dalszych sukcesów i ciągłej chęci rozwoju i samodoskonalenia w podejmowanych działaniach. W związku z powyższym wszelkie pytania należy kierować do nowego operatora zadania, bądź bezpośrednio do Departamentu Sportu i Turystyki w Poznaniu.
Do zobaczenia na trasach biegowych!

GRAND PRIX 2024

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie jest zadaniem zlecanym w trybie otwartego konkursu ofert przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Realizacja GP w 2024 roku zależna jest od wyników konkursu. Tym samym informacja dot. listy biegów zaliczanych do cyklu GP 2024 udostępniona zostanie dopiero po wyłonieniu operatora zadania, tj. do 16 lutego. Jednocześnie Departament Sportu i Turystyki informuje, że wszyscy organizatorzy półmaratonów należących do cyklu GP w roku 2023 deklarują gotowość współpracy w roku 2024.

SPOKOJNYCH ŚWIĄT!

Radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w pokonywaniu nowych wyzwań w Nowym Roku 2024 życzy Biuro Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA„.

ODBIÓR NAGRÓD

Informujemy, że wszystkie osoby, które były nieobecne na Gali Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie, mogą odebrać swoje nagrody w biurze Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” przy ul. Starołęckiej 36, pok. 215 w Poznaniu
w dniach od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-15:00.
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 504 187 505.

GALA PODSUMOWUJĄCA ZA NAMI

W dniu 25 listopada odbyła się Uroczysta Gala Podsumowująca Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2023. W Sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zebrali się biegacze, którzy cały 2023 rok rywalizowali w 14 wielkopolskich półmaratonach. Gospodarzem wydarzenia był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, który na samym wstępie wręczył podziękowania dla Dyrektorów biegów lub ich przedstawicieli, który byli częścią cyklu tegorocznej edycji Grand Prix. Podczas Gali wręczono wyróżnienia w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn oraz nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy cyklu, którzy ukończyli min. 10 z 14 biegów otrzymali zasłużone Korony Brązowe, Srebrne oraz Złote. W tegorocznej edycji Grand Prix wręczono kolejne 2 Złote Korony. Podczas uroczystości wyróżniono również biegaczy, którzy ukończyli wszystkie 14 biegów. Dodatkowo najbardziej wytrwali biegacze mieli szansę uczestniczyć w konkursie, którego nagrodą specjalną był darmowy start we wszystkich biegach zaliczanych do cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2024. Zwycięzcami konkursy zostali Pan Jacek Pachla, Pan Dariusz Wiatr oraz Pan Marcin Zgoliński. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

 

PARKING DLA UCZESTNIKÓW GALI

Dla wszystkich uczestników Gali Grand Prix przewidziano darmowy parking – na hasło „GRAND PRIX”.
Wjazd na parking zgodnie z poniższą mapką (dla prawidłowego wskazania wjazdu na parking w aplikacji Google Maps najlepiej wpisać al. Niepodległości 69).

KOMUNIKAT KOŃCOWY

Przedstawiamy Komunikat końcowy Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Serdecznie zapraszamy zdobywców Grand Prix na Uroczystą Galę Podsumowującą cały cykl biegów. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy alei Niepodległości 34 w Poznaniu.